fbpx

קסם האלוורה

אלוורה - צמח האלוהים

האלוורה, ( או כפי שכונה "צמח האלוהים") הוא שם עממי ל ALOE BARBADENSIS MILLER אחד ממאות מיני ה- ALOE ברחבי העולם. צמח רב שנתי המסמל בתרבויות רבות נצח (בתנאים אופטימאליים תמשיך ללא סוף צמיחתו), שייך למשפחת השושניים. להבדיל ממינים אחרים – פריחתו צהובה!

כצמח מדברי יש לו היכולת לאגור בעליו לחות מהאוויר ומהקרקע לימי יובש ומצוקה. החומר הנוצר בעלה מוכר מאות שנים לצורכי ריפוי, הגנה וטיפוח.

יש האומרים כי צמח האלוהות המוזכר בשיר השירים, הוא למעשה אלוי (אצל הסינים "המרפא ההרמוני", אצל המצרים הקדמונים "צמח האלמוות"),  אזכורים רבים יש משחר ההיסטוריה והשימוש בו מתועד בציורים החרוטים מימי מצרים העתיקה, בכתבי עת נוצריים עתיקים ובספרי הרפואה (מהמאה ה-11) של הרמב"ם. ידוע כי היה בשימושה של קליאופטרה לטיפוח, ובשימושו של אלכסנדר מוקדון כמזור לחייליו. זהו צמח בעל תכונות נדירות אשר שירת ממלכות, צבאות ועמים ברחבי העולם.

הידעת?

בעלי צמח האלוורה אותרו כ- 400 מרכיבים פעילים, של חומצות אמינו, אנזימים, ויטמינים, מינרלים אלסטין הממצק את העור, אנטי אוקסידנטים, אנטי בקטריאלים ועוד.

יתרונות נוספים

על פי שמו הלטיני זוהה מין זה ע"י הבוטנאי מילר באיים הבארבאדיים. משערת כי אל היבשת הדרום-אמריקאית הגיע ע"י הכיבוש הספרדי (ואולי עוד לפני – יש תיעוד כי היה בשימוש שבט האינקה) אך קרוב לודאי, מקורו אזורנו: אגן הים התיכון.

האלוורה שהייתה ידועה כתרופת סבתא בימי ילדות הורינו (בין אם משפחתנו הגיעה מרוסיה, תימן, ארה"ב, אמריקה הלטינית או הודו), והובאה בכמויות ליפן אחרי הירושימה ונגאסקי, איבדה מזוהרה עד אשר המועצה האמריקאית (היום הבין-לאומית) למחקר מדעי של האלוורה, I.A.S.C.  חקרה וגילתה כי תרופת הסבתא אכן יש לה תכונות מדהימות.

האלוורה עשירה במרכיבים פעילים (כתרכובת של פולי סאכארידים בתוך העלה) התורמים הן לבריאות, חסינות הגוף, ניקוי מרעלים, ובעיות עיכול (ראה אלוורה בשתייה) והן לטיפוח, הגנה, הזנה ומניעת הזדקנות תאי העור.

הידעת?

רק במוצרי ®JUST ALOE – האלוורה אורגנית, טבעית, בכמות גבוהה, ללא תהליכי יבוש או פסטור, פעילה, אפקטיבית ומניבה תוצאות.

גידול האלוורה

מטעים רבים בעולם מושקים בעזרת תעלות הצפת מים (כך ראיתי בטקסס, תאילנד, קוריאה..) מתקבלים עלים עסיסיים ויפים אך דלילים במרכיבים הפעילים. אצלנו בערבה, מטע האלוורה גדל בתנאי מדבר יבש ומושקה במשורה ע"י מערכת טפטוף. בדיקות אנליטיות מראות כי בעלי האלוורה מהמטע שלנו פי שניים מרכיבים פעילים. (בארה"ב החלו לטחון עם קליפת העלה כדי להגדיל כמות הפוליסאכרידים, דבר המחייב סינון פיזי וסינון כימי בשל מרכיבים פחות רצויים).

אנו מקלפים העלה וסוחטים במכונה את 'פילה' העלה בכבישה קרה. (ראה סרטון הוידיאו). הנוזל המתקבל, מועבר בהקדם למעבדה, עובר בדיקות מיקרוביאליות, ותוך 72 שעות יגיע לפס היצור להכנת המוצר המבוקש.

היום לצערנו, מוצר המבקש להימכר – מתקשט בקמצוץ אבקת אלוורה מיובאת, שיובשה בתהליך SPRAY DRYING (חום וצנטריפוגה): מ 100cc חומר גלם מתקבל 1 גרם אבקה, במקום הנוזלים שיובשו, מוסיפים המרכיבים האחרים במוצר ו 'וואלה' – שוחזרה האלוורה, ולא היא!!

הידעת?

לנו (משק 39 בעין יהב) מטע האלוורה המסחרי היחידי במזרח התיכון המספק חומר גלם רק עבור ®JUST ALOE.

המחקרים

מחקרינו (עם אונ' בן גוריון) מגלים כי אלוורה שעברה תהליכים בחום מאבדת מערכה. המרכיבים הפעילים מתפרקים. כן, גם אף משקאות שיש בהם חתיכות אלוורה, בשל תהליך הפסטור (שעה וחצי בקיטור של למעלה מ-100 מעלות) – אין בהם מועיל.

אנחנו נהנים מחומר גלם אורגני, עשיר, מרוכז, פעיל ואפקטיבי. בתהליכי הפקה ויצור ייחודיים בכבישה קרה, (אם יש צורך בבישול בתהליך הכנת מוצר, את האלוורה מוסיפים רק לאחר צינון). אנו מקפידים לייצר מוצרים בעלי תכולה גבוהה של אלוורה ולשמר את תכונותיה.

האלוורה הוא צמח שלא ניתן לרשום עליו פטנט, שנים רבות נזנח המחקר. המועצה הבינ"ל למדעי האלוורה, International Aloe Science Council (I.A.S.C) משקיעה, מקדמת, מרכזת מחקרים מכל העולם ועורכת כנסים בין לאומיים, כך אנו למדים שוב ושוב יש קסם באלוורה!

כבר 35 שנים שאנחנו מגדלים את הצמח, מייצרים מוצרי טיפוח ועזרה ראשונה ומקבלים תגובות מרשימות.

יצירת קשר

התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
למעלה